Neden Kuzey Kıbrıs

Caria Downtown

TC VATANDAŞLARININ KUZEY KIBRIS’A YATIRIM YAPMANIN SEBEPLERİ

* Güvenli bir hayat sunması. Adada suç oranı neredeyse sıfır konumunda.

* Türkiye’deki politik durumdan dolayı Kuzey Kıbrıs’ın bir B Planı olarak görülmesi ve Yurt dışında yaşanacak en güvenli ve rahat ülke olmasından.

* Gayrimenkul alan kişinin aile fertlerine oturma izni çıkması

* Adadaki eğitim sisteminin ileri düzeyde olması. Özel kolejlerin müfredatının Avrupa ayarında olması. Ayrıca İstanbul özel okul fiyatlarıyla karşılaştırıldığında adadaki özel okul fiyatlarının düşük olması.


* Yabancı yatırımcıların adaya olan ilgisinin gün geçtikçe artması. Bu sayede gayrimenkul piyasasının hareketli olması

* İki toplumun birleşme süreci. Böyle bir durum söz konusu olduğunda adadaki gayrimenkul fiyatlarının bir anda artması ve güney kesimindeki fiyatlara yaklaşması. 

* Adadaki öğrenci potansiyelinin artması. Şu an itibariyle adada 21 kurulu üniversite ve 100,000 i aşkın öğrenci bulunmaktadır. Önümüzdeki kısa sürede 6 yeni izni alınmış üniversitenin açılması ve öğrenci, akademisyen sayısının artması. 

* Açılan ve açılacak olan yeni girişimlerle geçici yerleşiklerin (özel firmalarda ve otellerde çalışacak eleman) adaya gelmesi ve bunun gayrimenkul piyasasına direkt etkisi.


KUZEY KIBRIS İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKEN BAZI DETAYLAR

* Adada trafik soldandır. İngiliz trafik kuralları geçerlidir. Karşıdan karşıya geçerken lütfen önce sağa bakınız J

* 1 dönüm 1338 m2’dir

* 1 dönüm 4 evlekten oluşur. Her evlek 334 m2’dir.

* Adada gayrimenkul ve araba satışları İngiliz Sterlini üzerinden yapılır

* Adanın en güzel plajları Karpaz bölgesindedir. Altın Kum isimli kumsalı en ünlüsüdür. Bu bölge doğal koruma alanı olduğundan Kıbrıs eşekleri burada yaşamaktadır.